Ako dostávať lepšie známky? Ako sa učiť menej a efektívnejšie?

Mohli by mať deti naozaj lepšie známky?

Otázku prečo Fero dostáva lepšie známky ako Alica, napriek tomu, že sa učí menej možno odpovedať jednoducho. Fero vie ako sa učiť efektívne. Mnoho rodičov hľadá spôsob akým by mohli pomôcť svojim deťom dosahovať lepšie známky. Najrýchlejší spôsob ako to dosiahnuť je držať sa nasledovnej schémy. Najprv je potrebné stanoviť si cieľ. Potom je dôležité

Lepšie známky a cesta k nim, krok po kroku

Lepšie známky, či lepšie hodnotenia v škole sú pre mnohých doslova svätým grálom. Nie každý ich dosahuje a len pár “vyvolených” ich získava jednodoucho. Zamýšľali ste sa však nad tým prečo je to tak?

Prečo má Fero jednotky napriek tomu, že sa učí menej ako Alica, ktorá ich má pomenej? Občas sa dokonca môže zdať nasledovné. Niekto vynakladá menej úslia a aj tak sa mu darí lepšie ako ostatným.

Napriek tomu, že riešenie je v podstate jednoduché, veľa detí, či rodičov o ňom nevie. Ak ste rodič, ktorý hľadá pomoc pre svoje dieťa, toto je to správne miesto. Ak si žiak / žiačka, študent / študentka, začni práve tu.

Dostávať lepšie známky – lepšie hodnotenie je náročné preto, lebo vám pravdepodobne nikto nikdy neukázal spôsob ako to robiť jednoducho.

Na začiatku lepších výsledkov stojí vždy cieľ

Na začiatku každej úspešnej cesty stoja 4, doslova magické slová. CIEĽ, ROZHODNUTIE, SYSTÉM, ÚSPECH. Vybrali ste si už cieľ vašej cesty? Bez neho nie je možné dosiahnuť požadovanú destináciu. Prečo? Pretože on je ako maják na konci dlhej cesty.

Cieľ nám pomáha udržať sa na správnom kurze a nevybočiť z cesty. Čo chcete dosiahnuť? Túžite byť lepší v škole? Chcete prejsť zo štvoriek na trojky? Alebo chcete dostávať rovno jednotky?

Možno, že už nie ste školákom / školáčkou a vaše ciele sú iné. Možno, že vás čaká séria náročných školení v práci? Vyžadujú si efektívne využívanie schopností.

Alebo chcete len prekonávať samých seba v každodennom živote? Potom je potrebné, aby váš cieľ spĺňal hlavný atribút.

Váš cieľ musí byť konkrétny! Váš cieľ musíte pred sebou vidieť! Určuje vašu konečnú pozíciu.

Rozhodnutie dostávať lepšie známky prichádza vždy v správny okamih

Dobrá správa je, že naše rozhodnutie prichádza vždy v ten správny okamih. Pre Vás, pre teba je ten správny okamih teraz. Máte svoj cieľ, ktorý chcete dosiahnuť?

Cieľ je pred vami. Svieti vám na cestu, aby ste sa nestratili. Je dôležité ho mať stále na dohľade a nespúšťať z neho oči. Je možné, že cesta k nemu bude dlhá a vyčerpávajúca.

Rozhodnutie musí byť postavené skôr na logike, ako na emóciách.

Často krát budete mať pocit, že vám dochádzajú sily. Budete premýšľať nad zmyslom tejto cesty najmä vo chvíľach, keď na vás sadne únava. Vtedy si treba odpočinúť a nabrať sily.

Úspech nie je nevyhnutným vyvrcholením

Je to kruté poznanie, ale zároveň oslobodzujúce. Ak ste nedosiahli úspech napriek vynaloženému úsiliu, zrejme ste na niečo zabudli.

Tak si to teda zhrňme. Máte cieľ, napríklad chcete, aby Vaše dieťa prestalo mať štvorky, či päťky. Napríklad z predmetu, v ktorom ostatní žiaci dostávajú 1,2 alebo 3. Vaše dieťa si samo uvedomilo, že chce lepšie hodnotenie a je pripravené dosiahnuť to.

Vy ste sa rozhodli svojmu dieťaťu pomôcť, pretože Vám záleží na jeho / jej budúcnosti.

Dokonca aj Vaše dieťa túži po zmene a hlavne odmene. Čas ubieha, mesiace prechádzajú, skúšania sú za Vašim dieťaťom, no úspech sa nedostavil.

Cieľ dosiahnuť lepšie známky sa nedosiahol. Vaše dieť sa stále točí v začarovanom kruhu, trápi sa a Vám ubúdajú sily. Celá táto situácia je frustrujúca a vyzerá to tak, že z nej niet východiska.

Najdôležitejší komponent, ktorý pomáha získať lepšie známky

Najdôležitejšia súčasť získavania lepších známok je systém. Problém je, že tento systém sa neučí na žiadnej škole. Dieťa sa jednoducho hodí do vody a očakáva sa od neho, že sa akosi samo naučí plávať.

Vec je tá, že mnoho detí, mnoho talentov sa jednoducho v tomto rozbúrenom mori utopilo. Len si spomeňte koľko krát ste sa Vy v škole natrápili so špecifickým učivom, cez ktoré sa Vám jednoducho nedalo prehryznúť.

Mnohí z nás si určite neraz pomysleli – “Ach, aký som len hlúpy / aká som len hlúpa…”. Niet sa čomu čudovať, veď kto z nás by nemal pocit menejcennosti, ak by sme napriek vynaloženej snahe nevideli výsledky.

Problém je ten, že nás nikto v škole nenaučil najdôležitejšiu vec – učiť sa.

Vediť sa učiť správne je komplexný proces.

Vedieť sa správne učiť

Mal som možnosť diagnostikovať stovky detí. Pochádzali z rozdielnych sociálnych pomerov, s rozdielnym “inteligenčným koeficientom”. Niektoré z nich boli nadané, iné zase pomalšie, niektoré boli milované, ostatné zase opovrhnuté.

Porovnaním veľkého množstva faktorov z testov, pozorovaní a rozhovorov sa mi podarilo vyčleniť tie, ktoré ovplyvňujú úspech v škole, či inde. Pre deti, s ktorými som pracoval som podľa toho zostavil jednoduchý systém krokov.

Tie deti, ktoré začali nasledovať túto malú sériu “rád”, ukázali neskutočné zlepšenie výsledkov vo veľmi rýchlom čase. Mnoho rodičov sa samo rozhodne hľadať spôsob, ktorý (za) nič nestojí. Zvyčajne sa obrátia na motivačnú literatúru, či iný zázrak.

Tí ostatní, ktorí chcú pre svoje dieťa to najlepšie uvažujú inak. Uvedomelí rodičia hľadajú riešenie, ktoré naozaj pomôže ich dieťaťu. Ak chcete vediť ako to funguje, KLIKNITE SEM.

Ako dostávať lepšie známky?

Time needed: 7 days, 7 hours and 7 minutes.

Toto je návod ako dostávať lepšie známky a dosahovať lepšie výsledky.

 1. Cieľ

  Na začiatku lepších výsledkov stojí vždy cieľ. Cieľ je vysnívaná destinácia, ktorú túžite dosiahnuť. Bez cieľa neviete, ktorým smerom sa máte poberať. Cieľ je to, čo smiete dosiahnuť, ak ste pripravení vynaložiť úsilie.

 2. Rozhodnutie

  Rozhodnutie je prvým krokom smerom k cieľu. Prvý krok je najdôležitejší, pretože vás priblíži o kúsok k tomu, čo chcete dosiahnuť. Rozhodnutie je uvedomenie si sladkej odmeny, ktorá vás čaká na konci cesty.

 3. Systém

  Systém je nielenže plán ako sa dostať k vysnívanému cieľu. Predovšetkým je vedomosť o tom, čo všetko musíte urobiť správne na to, aby ste boli úspešní. Ak vás niekto skúsený nenaučí systém, ktorý skutočne funguje, vaša snaha je odkázaná na šťastie a náhodu. Ako veľmi je dôležitý systém? Ukážem vám jednoduchý príklad. Pokúsili by ste sa prejsť po lane bez istenia cez Grand Canyon?

 4. Úspech

  Snaha dosiahnuť úspech je hnacím motorom za lepšími známkami. Úspech je sladká odmena, ktorou všetko len začína. Úspech v dosiahnutí cieľa, napríklad lepšie známky, otvára neobmedzené možnosti. Nie známky samotné, ale proces, ktorý vás naučí držať sa overeného postupu vás bude sprevádzať všade tam, kde sa ostatní budú trápiť.

Educatia uspesne ucenie sa a ucebny organizer

Zhrnutie

Otázku prečo Fero dostáva lepšie známky ako Alica, napriek tomu, že sa učí menej možno odpovedať jednoducho. Fero vie ako sa učiť efektívne. Mnoho rodičov hľadá spôsob akým by mohli pomôcť svojim deťom dosahovať lepšie známky. Najrýchlejší spôsob ako to dosiahnuť je držať sa nasledovnej schémy. Najprv je potrebné stanoviť si cieľ. Potom je dôležité rozhodnúť sa dosiahnuť tento cieľ. Cesta k cieľu vedie buď cez čakanie na zázrak, alebo použitím systému, ktorý funguje. Úspech sa dosahuje vtedy, ak splníme všetky potrebné kroky efektívneho systému učenia sa. Našťastie pre učenie takýto systém existuje a dokonca je taký jednoduchý, že ho používajú aj deti. Ak chcete vedieť ako myslieť a učiť sa jednoducho, kliknite sem.

Ako sa učiť menej a efektívnejšie?